-->
dieta sportowa

Dieta sportowa

Uprawiasz sport? Prowadzisz aktywny tryb życia? A może Twoja praca wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiadasz „tak” – dieta sportowa może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Na im większy wysiłek jest narażone jest Twoje ciało, tym więcej potrzebujesz energii. Jest niezbędna, aby uniknąć zmęczenia i móc realizować coraz bardziej ambitne cele treningowe. A skoro tak – potrzebny Ci przemyślany plan odżywiania – taki, który uwzględnia zarówno zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne, jak i dostosowuje proporcje składników do potrzeb Twojego organizmu.

Jak powinna wyglądać dieta sportowa?

Podstawą jadłospisu sportowca są duże ilości węglowodanów – to one powinny być źródłem ok. 55-70% energii w ciągu dnia. Ale uwaga: nie mogą to być „przypadkowe” węglowodany – potrzebne są przede wszystkim te złożone, które dostarczają energii na wiele godzin. Dlatego dieta sportowca powinna być bogata m.in. w kasze, brązowy ryż, pełnoziarnisty makaron i pieczywo czy płatki owsiane. Nie można także zapominać o witaminach i minerałach – dostarczanych m.in. z warzywami i owocami, as także o białku, które jest podstawowym budulcem mięśni.

Chcesz, aby Twój jadłospis pomagał Ci osiągać sportowe cele i poprawiał efektywność prowadzonych treningów? Zdecyduj się na dietę pudełkową od Raj Life Diet. Nasza dieta sportowa:

  • jest opracowywana przez doświadczonych dietetyków i wyszkolonych kucharzy, którzy dbają o właściwe proporcje wszystkich składników,
  • dociera do Ciebie każdego ranka i dostarcza jedzenie na cały dzień – jego przygotowanie zajmie Ci kilka chwil; nie musisz więc tracić czasu,
  • jest urozmaicona i przygotowana z myślą o Twoich indywidualnych potrzebach – szczegóły ustalimy z Tobą podczas rozmowy,
  • pozwala Ci się cieszyć smakiem każdego posiłku bez wyrzutów sumienia – zadbamy, by Twój program żywieniowy był bogaty w składniki, których potrzebujesz i eliminował te, które mogą Ci zaszkodzić.

Sprawdź również możliwości, jakie oferuje nasza dieta redukcyjna czy dieta wege i dobierz plan żywienia do swoich potrzeb!

Ikona czatu Czat z dietetykiem

napisz

Click ENTER to chat